Nadchodące imprezy

Print

Ferie w Gminie Rewal 2020

 

Ferie zimowe dla uczniów szkół zachodniopomorskich rozpoczną się już 10 lutego. W Gminie Rewal przygotowano program obfitujący w atrakcje.

W pierwszym tygodniu ferii zapraszamy do Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, gdzie codziennie o godz.11.00 planowane jest wydarzenie specjalne dla dzieci i młodzieży.

10.02. poniedziałek - Zumba dla najmłodszych
Na dobry początek ferii, zapraszamy na zajęcia zumby, czyli porcję dynamicznej choreografii inspirowanej tańcami latynoamerykańskimi. Warto przyjść w wygodnym obuwiu i stroju sportowym.

11.02. wtorek - Szable, miecze i topory - warsztaty z prezentacją uzbrojenia
Średniowiecze to niezwykle popularna epoka w dziejach świata. Czerpie z niej popkultura, filmy historyczne, gry i książki. Na średniowiecznych obrazach opiera się baśniowy świat fantasy, w tym ten wykreowany przez Tolkiena i Sapkowskiego. Na pewno wiele osób zastanawia się jak wyglądała, ile ważyła, a także jak posługiwano się bronią białą. Na te pytania odpowie Michał Ostrowski, popularyzator historii specjalizujący się w odtwarzaniu realiów wczesnego średniowiecza.

12.02. środa - I ty możesz zostać pisarzem - warsztaty literackie z Dorotą Schrammek
Warsztaty literackie poprowadzi pisarka Dorota Schrammek, która opowie o kulisach pracy pisarza i zdradzi, od czego zaczyna budowanie świata przedstawionego w którym żyją bohaterowie jej powieści. Najmłodsi adepci dowiedzą się także, jak rozwijać swoją pasję do kreowania fikcji literackiej.

13.02. czwartek - Chabrowe pomysły na Walentynki - zajęcia florystyczne
Pracownia Florystyczna Chabrowe Pole zaprasza najmłodszych na zajęcia florystyczne, których motywem przewodnim będzie przygotowanie kwiatowych dekoracji na Walentynki.

14.02. piątek - Detektyw na tropie zagadek - gra terenowa po Muzeum
Zapraszamy do udziału w grze terenowej, której akcja rozgrywać się będzie na terenie Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu. Muzeum pełne będzie zagadek, które uczestnicy będą musieli odkryć i rozwiązać na własną rękę!

W drugim tygodniu ferii zapraszamy do Sali Wystawienniczej w Rewalu (dawna świetlica), gdzie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu przygotował równie atrakcyjny program dla uczniów:

17.02 poniedziałek, godz. 9.00-14.00 - warsztaty twórcze, zabawy ruchowe, gry świetlicowe
W zależności od wieku uczestników, dopasowane zostaną do ich zainteresowań zajęcia twórcze, jak i ruchowe, tak aby dzieci spędziły czas kreatywnie.

18.02.20 wtorek, godz. 9.00- 14.00 - MuayThai, czytanie bajek, zajęcia plastyczne
Zajęcia z tajskiego boksu, a następnie warsztaty plastyczne i czytanie bajek sprawią, że rozrywkę znajdą dla siebie zarówno wielbiciele aktywności fizycznej, jak i wyzwań twórczych.

19.02. środa, godz. 8.00-15.00 - wycieczka do Marianowa - dom chleba /dzieci przedszkolne z rodzicami, wstęp opiekuna 38,00zł/
Chlebowy Dom w Marianowie oferuje dzieciom nie tylko prezentację pracy piekarza, ale samodzielny wypiek chleba i warsztaty uczące jak odróżnić poszczególne zboża, a także jak wygląda proces mielenia mąki żarnami.

20.02 czwartek, godz. 9.00- 14.00 - gimnastyka z przyborami, j. niemiecki, śpiewamy razem
Przedostatni dzień ferii w Sali Wystawienniczej to zajęcia fizyczne połączone z nauką języka niemieckiego i wspólnym śpiewaniem.

21.02. piątek, godz. 9.00- 14.00 - pieczenie ciasteczek, zajęcia taneczne, gry świetlicowe.
Na finał ferii zimowych, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zaplanował wspólne pieczenie ciasteczek oraz zajęcia taneczne.

Z uwagi na zajęcia ruchowe, obowiązuje strój sportowy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rewalu zapewnia drugie śniadanie i słodki poczęstunek.
Na zajęcia w drugim tygodniu ferii zapisy w szkołach, przedszkolach u wychowawców do dnia 07.02.2020r.

Zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież na wydarzenia organizowane przez Gminę Rewal!