Drukuj

Opis znaków zamieszczonych na herbie

Herb- na białej tarczy herbowej widoczny jest Gryf trzymający w szponach ścianę kościoła w Trzęsaczu. Pod spodem znajdują się heraldyczne fale morskie

1.Gryf to mityczne zwierzę z ciałem lwa oraz głową i skrzydłami orła. Gryf jest jednym z najpopularniejszych symboli heraldycznych Pomorza Zachodniego ściśle związanym z pomorską dynastią Gryfitów.

 2.Ściana kościoła w Trzęsaczu – symbol chrześcijański, kojarzony z wizytą biskupa bamberskiego Ottona, który przybył na Pomorze Zachodnie z misją chrystianizacyjną. Świątynia która istnieje najprawdopodobniej od XIII wieku została zniszczona przez morski żywioł. Udało się uratować tylko fragment południowej ściany.

3.Morskie fale symbolizują nadmorski charakter Gminy Rewal, jej specyficzne cechy geograficzne czyniące z niej region turystyczny.

Całość herbu odwołuje się do historii regionu, charakterystycznych cech klimatycznych oraz najważniejszego symbolu Gminy jakim niewątpliwie jest trzęsacka świątynia świadcząca o bogatej przeszłości miejscowości wybrzeża rewalskiego. Uchwała Rady gminy Rewal POBIERZ