Nadchodące imprezy

Turnieju Tenisa Ziemnego Amatorów „Pustkowo Cup 2017"

Turnieju Tenisa Ziemnego Amatorów „Pustkowo Cup 2017 W dniach 20 – 23 lipca br. na pustkowskim korcie tenisowym odbędzie się XX Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów „Pustkowo Cup 2017”, wydarzenie o niezwykle długiej historii, które każdego roku

Festiwal Indii - Rewal

Festiwal Indii - Rewal Najstarszy, największy i najsłynniejszy Orientalny happening w Polsce. Każdego lata przetacza się po wybrzeżu Bałtyku „Fala Orientu”, organizujemy około 50 niezwykłych imprez w każdym sez

Michał Szpak - Amfiteatr Rewal

Michał Szpak - Amfiteatr Rewal Amfiteatr Rewal - Michał Szpak koncert 23 lipca godz.20.00 Michał Szpak – polski piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i rocka. Zdobywca drugiego miejsca w programie talent show X-Fact

Kabaret Młodych Panów

Kabaret Młodych Panów Kabaret Młodych Panów zaprasza na gorącą przygodę pełną gofrów, piasku, mew i Nemo. W specjalnym, wakacyjnym programie będziecie mogli zobaczyć świeże, premierowe skecze, a także te, kt

VII edycja Mistrzostw gminy Rewal w tenisie plażowym

VII edycja Mistrzostw gminy Rewal w tenisie plażowym 25 lipca 2017 r. zapraszamy na VII Mistrzostwa Gminy Rewal w Tenisie Plażowym (kategoria: gry podwójne OPEN). Początek imprezy godzina 10:30 plaża Pustkowo (ul. Bałtycka).

Letnie kino plenerowe

Letnie kino plenerowe Sukces i duża popularność kina na leżakach spowodowały, że i w tym sezonie gmina Rewal postanowiła podjąć współpracę z Porta Film i przygotować plenerowy seans w Pobierowie,ktory odbedzie

XXVI Turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rewal

XXVI Turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rewal Gmina Rewal zaprasza 26 lipca o godz.10:30 do Pustkowa na XXVI turniej siatkówki o Puchar Wójta Gminy Rewal zespoły 2- osobowe (formuła open)

Piękni i Młodzi

Piękni i Młodzi Zespół Piękni i Młodzi: Madzia, Dawid, Daniel i od 2015r. DJ KOKSU!;) Dawid – „prawie” ukończył Akademię Muzyczną na kierunku Jazz i Muzyka Rozrywkowa… ;)) Energiczny a za razem spoko

Zaczarowana garderoba - program dla dzieci

Zaczarowana garderoba - program dla dzieci Zapraszam  na interaktywny spektakl !!! Spotkamy się w magicznym miejscu, gdzie aktorzy przygotowują się do spektaklu. Malują twarze, przyklejają brody, zakładają peruki i kostiumy. A to miejs

Cezary Pazura

Cezary Pazura Cezary Pazura wystąpi w Amfiteatrze w Rewalu w sobote 29-ego lipca o godzinie 18:30. Bilety dostępne w kasie Amfiteatru, czynnej codziennie w godzinach od 10 do 12 oraz po południu od 15 do 21. In

Teresa Werner

Teresa Werner Teresa Werner muzyką porywa tłumy. Ikona stylu dla kobiet, ideał piękna panów. Zapraszamy na koncert w Rewalu w Amfiteatrze 30 lipca o godz. 20:00 Bilety dostępne w kasie Amfiteatru, czynnej co

BOYS - Amfiteatr Rewal

BOYS - Amfiteatr Rewal Zespół Boys, z Marcinem Millerem na czele, powstał w 1991 r. Początki zespołu nie były łatwe, panowie grali na pożyczonym sprzęcie, czasem nawet robionym własnoręcznie. Dzięki zapałowi

Kabaret pod Wyrwigroszem - 500+

Kabaret pod Wyrwigroszem - 500+ Trasa "500+"! Przypadek? Absolutnie nie. Kabaret pod Wyrwigroszem osadził swój program w nowych realiach. Będą Państwo mieli jedyną okazję (rzecz jasna w krzywym zwierciadle) przyjrzeć się t

Drukuj

Uczniowie ZSS w Rewalu po raz kolejny na Paradzie Schumana w Warszawie

Po raz kolejny uczniowie Naszej Szkoły zasilili szeregi maszerujących podczas Parady Schumana, która miała miejsce 6 maja. Przemarsz organizowany jest przez Polską Fundację im. Roberta Schumana założoną m. in. przez Tadeusza Mazowieckiego. Tegoroczna proeuropejska manifestacja obywatelska odbyła się pod hasłem: Chcemy Europy…

 

W ramach swojej działalności Fundacja Schumana koncentruje się m. in. na promowaniu idei integracji europejskiej, aktywizacji społecznej obywateli, promowaniu wartości demokratycznych i obywatelskich, dzieleniu się polskimi doświadczeniami z procesu integracji europejskiej.

Nasi uczniowie maszerowali wraz z młodymi ludźmi z całej Europy. W tłumie, oprócz licznych flag Polski i Unii Europejskiej, można było rozpoznać flagi: Włoch, Norwegii, Cypru, Malty, Belgii i wielu innych krajów UE.

Uczniowie Naszej Szkoły cieszyli się dużym zainteresowaniem mediów, udzielając wywiadów np. TVP Info i Radiu Eska. Dyskutowali również na temat Europy z innymi uczestnikami Parady. W trakcie pochodu pogoda szczególnie nam dopisała, takiego słońca i takich temperatur pewnie nie zobaczymy szybko w Rewalu.

Wyjazd do Warszawy obfitował również w inne atrakcje. Niedzielny poranek rozpoczęliśmy sennym spacerem po pięknych wilanowskich ogrodach, gdzie wiosna zadomowiła się już na dobre. Później uroki sarmackiego dworu opisała nam Pani Przewodniczka z Pałacu w Wilanowie. Mimo, że charakter rezydencji Jana III Sobieskiego przytłaczał momentami ilością zdobień i detali, zupełnie wsiąkliśmy w jego atmosferę… Niektórzy mogli jeszcze lepiej poznać szlacheckie życie. Marcel Mróz z kl. IIA przymierzył tradycyjny sarmacki strój, który idealnie na niego pasował. Brakowało mu tylko sumiastych wąsów…

Popołudnie spędziliśmy na licznych obserwacjach, doświadczeniach i praktycznym zdobywaniu wiedzy w Centrum Nauki Kopernik.  Każdy mógł znaleźć interesujące go „eksponaty”, choć miejsce to przeczy definicji muzeum. Początkowo czuliśmy się zagubieni, ale dobra zabawa szybko zatarła to wrażenie. Chcieliśmy wszystkiego spróbować, sprawdzić swoje możliwości. Ciekawość sprawiała, że wcale nie czuliśmy zmęczenia.

Aż szkoda było wracać… W przyszłym roku swoje poparcie dla UE wyrazimy najbliżej jak się da, gdyż planujemy wyjazd do Brukseli, siedziby m. in. Parlamentu Europejskiego.

 

Marta Lenkiewicz

Magda Walczyk

Małgorzata Sobolak