Imprezy sportowe

Drukuj

Rewaliga po drugiej kolejce

W piątek, 8 listopada 2013 r. odbyła się 2. kolejka Rewaligi.  W 4 meczach strzelono łącznie 35 bramek, czyli dokładnie tyle samo co w pierwszej kolejce.

W pierwszym meczu wieczoru CIPR w dosyć prosty sposób uporał się z Dzikimi Orłami, które ze względu na mocno zmieniony skład nie mogą odnaleźć się jeszcze w rozgrywkach rewalskiej ligi. Wysokie zwycięstwo, bo aż 12:0 nie jest tu jednak wyłącznie zasługą drużyny CIPR, a raczej wynikiem wyraźnej niedyspozycji rywali. Niemniej jednak drużyna organizatora w spektakularny sposób umocniła się na pozycji lidera, gromadząc na swoim koncie 20 strzelonych bramek.

Drugi mecz pomiędzy Bizonem i Stoczniowcem rozpoczął się od bardzo wyrównanej walki. Obydwie drużyny nie bały się atakować, często zapominając o obronie. I choć wynik spotkania otworzył Bizon, to jednak końcówka meczu należała do Stoczniowca, który w ostatniej fazie spotkania okazał się skuteczniejszy. W ten sposób Stoczniowiec po raz pierwszy w historii występów w Rewalidze zameldował się w pierwszej czwórce.

Mecz nr 3 dostarczył kibicom najwięcej emocji. Oldboje po „liftingu” już w pierwszej kolejce pokazali, że będą się liczyć w nowej edycji Rewaligi. Jednak zwycięstwo z beniaminkiem to nie to samo, co pokonanie aktualnego mistrza ligi. Muzeum, grając bez etatowego bramkarza już od pierwszych minut meczu dało zepchnąć się do obrony. Składne akcje oldbojów, a w szczególności Krzysztofa Gustera i Andrzeja Krzywickiego szybko przyniosły efekt w postaci kilkubramkowej przewagi.  I chociaż w końcówce „starszym chłopcom” z Rewala zabrakło trochę pary w kotłach, to Muzeum nie zdołało doprowadzić nawet do remisu, przegrywając swój drugi mecz. Przedostatnie miejsce zeszłorocznych tryumfatorów to na pewno największe rozczarowanie po dwóch kolejkach Rewaligi.

W ostatnim meczu wieczoru spotkał się Dawid z Goliatem. Drink Team - główny pretendent do tytułu mistrzowskiego przystąpił do meczu z beniaminkiem z nadzieją na łatwe zwycięstwo. Jednak Akwen Team od samego początku spotkania nie przestraszył się rywala i bardzo dobrą grą oraz  groźnymi atakami na bramkę Szymona Jabłońskiego  z pewnością napędził stracha zaskoczonym rywalom. Niestety, pomimo bardzo wyrównanego i ciekawego początku mecz z minuty na minutę tracił na atrakcyjności, by w końcówce stać się bardo jednostronnym widowiskiem. Po pierwszej straconej bramce piłkarze Akwen Team’u stracili ducha walki i  od tego momentu gole padały jeden po drugim, ale tylko do jednej bramki. Wynik 6:0, którym ostatecznie zakończył się ostatni mecz 2. Kolejki z pewnością nie odzwierciedlał postawy obydwu drużyn, a raczej utwierdził w przekonaniu, że nowicjusz zawsze płaci „frycowe”.