Wybrzeże Rewalskie Mistrzem Rewalandii 2010! 2 x FOTO galeria
Zakończył się III turniej piłkarski orlików Rewalandia 2010. Gospodarze zawodów przekonali się na własnej skórze, że historia, choć czasami okrutna, jest jednak sprawiedliwa i po wielu latach organizowania tego turnieju (także w formule dla juniorów) wreszcie doczekali się sukcesu miejscowego zespołu. Młodzi adepci sztuki piłkarskiej z Wybrzeża Rewalskiego Rewal okazali się być najlepszym zespołem, a dodatkowo ich łupem padły dwie nagrody indywidualne – dla „króla strzelców” i najlepszego piłkarza turnieju.
Ci, którzy śledzili na bieżąco relacje z turnieju, doskonale wiedzą, jak wyglądała walka w fazie grupowej turnieju. W niedziele nie po raz pierwszy okazało się, że faza pucharowa rządzi się swoimi prawami. Choć Chemik Police i Pogoń Szczecin w tabeli grupowej miały tyle samo punktów, to jednak Policzanie grali w finale, a „Portowcy” jedynie o siódme miejsce.
Warto przy tej okazji powiedzieć parę słów o drużynie Kotwicy Kołobrzeg, która na początku turnieju zbierała dobre opinie za styl, ale wyniki nie szły z tym w parze. Dziś jednak to się zmieniło. Kotwica grała nie tylko ładnie, ale też skutecznie. Turniej zakończyła na miejscu piątym.
W pierwszej czwórce rywalizującej o wygranie turnieju w półfinałach doszło do rewanżów za mecze w fazie grupowej. Zarówno Wybrzeże Rewalskie jak i Chemik Police wcześniej przegrały swoje mecze z odpowiednio Stalą Szczecin i Akademią Piłkarską Szczecinek. W niedzielę wykazały swoją wyższość i zasłużenie awansowały do finału. A finał wydarzeniem był.
Ostatni mecz turnieju był zarazem najbardziej emocjonującym, a prowadzenie w spotkaniu przechodziło z rąk do rąk, czy raczej z nóg do nóg, bo mówimy o piłce nożnej. Po niespełna trzech minutach na prowadzenie wyszli gospodarze, dzięki bramce Tomka Rybakiewicza, który tym trafieniem zapewnił sobie tytuł najlepszego strzelca Rewalandii. Goście z Polic nie załamali się tym wydarzeniem i na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie 2:1. Radość nie trwała jednak długo. Przy licznych okrzykach miejscowej publiczności drużyna gospodarzy nie tylko zdołała wyrównać, ale nawet wyjść na prowadzenie 3:2. Moment dekoncentracji w szeregach obronnych Wybrzeża Rewalskiego wykorzystał Dominik Lewandowski, który w finale ustrzelił hat-tricka, i wyrównał stan meczu. Remis 3:3 utrzymał się do końca spotkania i sędzia zarządził dogrywkę.
Tutaj emocji nie brakowało, ale gorzej było ze strzelaniem goli. Skoro nikt nie zdołał rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść, to nieuniknione stało się rozstrzyganie rywalizacji w konkursie rzutów karnych.
W pierwszej serii górą byli obaj bramkarze, ale w drugiej trafił wspomniany wcześniej Dominik Lewandowski. Powoli stawał się bohaterem drużyny Chemika tym bardziej, że w trzeciej serii znów nikomu nie udało się zdobyć gola. W serii czwartej stan rywalizacji wyrównał Gracjan Kuśmierek (wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju) i o wszystkim decydować miała ostania, piąta seria strzałów. W tym najbardziej stresującym dla każdego piłkarza momencie, gdy nogi największych gladiatorów światowych boisk trzęsą się jak galareta, a trenerzy na ławkach są bliscy stanów zawałowych, niczym prawdziwy rutyniarz zimną krew zachował bramkarz Wybrzeża Rewalskiego Michał Salamon, który, jak Krzysztof Kotorowski w meczu Lecha Poznań z Interem Baku, najpierw pewnie wykorzystał „jedenastkę” a potem obronił strzał zawodnika drużyny gości. W ten sposób 2:1 serię rzutów karnych wygrali gospodarze i po raz pierwszy w historii puchar za zwycięstwo w Rewalandii pozostanie w Rewalu.
Na zakończenie turnieju wręczająca puchar zwycięskiej ekipie pani przewodnicząca Rady Gminy Joanna Drzewińska-Dąbrowska stwierdziła, że po takich emocjach pokochała piłkę nożną. Trzymamy ją za słowo i będziemy wyglądać jej na trybunach podczas kolejnej edycji turnieju.
Przemysław Łonyszyn
Wyniki III Turnieju Halowej Piłki Nożnej im. Stanisława Mamińskiego "Rewalandia 2010"
1. Wybrzeże Rewalskie Rewal
2. Chemik Police
3. Akademia Piłkarska Szczecinek
4. Stal Szczecin
5. Kotwica Kołobrzeg
6. Salos Szczecin
7. Pogoń Szczecin
8. UKS Unia Białogard
Nagrody indywidualne w III Turnieju Halowej Piłki Nożnej Rewalandia 2010:
1. Król Strzelców - Tomek Rybakiewicz - Wybrzeże Rewealskie - 12 bramek
2. Najlepszy Bramkarz – Kacper Gajdemski - Chemik Police
3. Najlepszy Obrońca – Janek Dąbrowski – Stal
4. Najlepszy Zawodnik Rewalandii – Gracjan Kuśmierek - Wybrzeże Rewalskie
5. 100. bramka w turnieju – Dominik Lewandowski - Chemik Police
6. 150. bramka w turnieju – Karol Jabłoński – Akademia Piłkarska Szczecinek
Zwycięzca w konkursie na wytypowanie Mistrza Rewalandii – Marcin Wojtkiewicz ze Szczecina
|
NIEDZIELA 05.12.2010 |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MECZ |
GODZINA |
ZESPÓŁ |
ZESPÓŁ |
WYNIK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
10.00 |
Pogoń Szczecin |
Salos Szczecin |
1 |
2 |
|
|
30 |
10.25 |
Kotwica Kołobrzeg |
Unia Białogard |
6 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
PÓŁFINAŁ |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
10.50 |
Wybrzeże Rewalskie |
Stal Szczecin |
3 |
1 |
|
|
32 |
11.15 |
AP Szczecinek |
KP Police |
3 |
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MECZ O 7. MIEJSCE |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
11.40 |
Pogoń Szczecin |
Unia Białogard |
2 |
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MECZ O 5. MIEJSCE |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
12.05 |
Salos Szczecin |
Kotwica Kołobrzeg |
1 |
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
MECZ O 3. MIEJSCE |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
12.30 |
Stal Szczecin |
AP Szczecinek |
0 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
FINAŁ |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
13.55 |
Wybrzeże Rewalskie |
Chemik Police |
3 |
3 |
k. 2/1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Galeria nr 1 - 5.12.2010 Walka o miejsca.
Galeria nr 2 - MECZ FINAŁOWY i DEKORACJA

| < Zurück | Weiter > |
|---|





















